בית חב"ד בטנפליי נוסד בשנת 1994 על ידי הרב מרדכי ומלכי שיין כמטרה להקים בית שישרת את כל הקהילה היהודית באזור טנפליי

מרכז דוברי עברית חב"ד לישראלים בטנפליי נוסד בשנת 2007 על ידי הרב יצחק ונעמי גרשוביץ

 שלוחי הרבי, הרבנים שיין וגרשוביץ נמנים על לגיון שלוחיו של הרבי מליובאוויטש אשר דאג לשלוח את חסידיו לכל מוקד יהודיה ברחבי תבל, על מנת להפיח רוח חיים ביהדות העולם.

ואכן, בזכותו של הרבי נוסדו אלפי מוסדות תורה ויהדות ורבבות יהודים התקרבו לה' ותורתו -

הרבי ראה זאת כחלק מהכנתו של העולם לקראת ביאת המשיח, עליה מתפללים אנו בכל יום.

 

"Tenafly Jewish Israeli congregation" שם לו למטרה לאגד את הקהילה הישראלית בטנפליי והאזור ולהכניס לחיים הקהילתיים הווי יהודי באווירה ישראלית, כאשר הכל נעשה ברוח חסידות חב"ד "עם כל הלב לכל אחד".

הקהילה הישראלית במקום, מונה  למעלה מאלף משפחות אשר רובן מתגורר במקום בקביעות וחלקן שוהה בו בשליחות מדינת ישראל, כעובדי השגרירות ונציגי משרד הביטחון. וכן קשת רבגונית של רופאים חוקרים ומדענים, שבאו להתגורר באזור מספר שנים לצורכי השתלמויות ולימודים. נוסף לכל אלו, קיימות באזור מספר חברות היי-טק ישראליות המקיפות עשרות משפחות החיות במקום.

מאז פעילותו של המרכז בקרב הקהילה, נוסדו: בית כנסת, היברו סקול,גן-ילדים, בית ספר, שיעורי תורה, בית הכנסת לישראלים בחגים, בר/בת-מצווה קלאב, רשת שיעורי יהדות לצעירים ופעילות ילדים ונוער.

השתתפותם הערה של אנשי הקהילה בפעילויות השונות מעידה על הצורך העצום במרכז יהדות קהילתי זה, והיא אשר ממריצה אותנו להוסיף ולהתפתח למען הקהילה ואנשיה.

מטרותיו של המרכז הן:

הגברת המודעות היהודית ומסורת ישראל.

חינוך יהודי בהווי ישראלי.

מתן שירותי דת ופיתוח חיי קהילה.

כל זה כחלק מיועדינו בהכנת העולם לקראת הגאולה, ושיבת עם ישראל לציון בביאת גואל צדק, אמן.